Otázky a odpovědi

Jaká je vhodná barva pro šedivé vlasy?

Vhodná barva vlasů
Pokud jde o barvu vlasů, tak pro zralou pleť nejvhodnější jsou teplé odstíny.
Když máte šedivé vlasy, nesnažte se obarvit na černo. Světlé barvy lépe skrývají šedivé vlasy a vypadají přirozeně.
Tipy pro barvení vlasů:
- porad'te se s profesionálním koloristou, abyste se dozvěděli, jaká barva Vám sluší nejvíc podle tonu Vaší pleti.
- pokud máte několik šedivých pramínků a chcete se obarvit doma, ujistěte
se, že používáte barvu pro šedivé vlasy. Šedivé vlasy mohou být velice pevné, proto je výběr barvy velice důležitý!
- zatím co si vybíráte odstín, pamatujte na svou přirozenou barvu i jak mnoho šedivých vlasů je třeba obarvit.
- barvy na vlasy s teplým odstínem nejen pěkně sluší zralé pleti, ale také jsou dobré pro odrážení světla
.

 

 

jak si správně umývat vlasy?

Většina z nás si myslí, že mytí vlasů hravě zvládá, ale můžeme se mýlit. Koneckonců mytí vlasů je součástí našeho denního života. Co bychom mohli zkazit něčím takovým, jako je mytí vlasů? Nicméně, opak je pravdou. I na mytí vlasů se toho dá hodně zkazit a můžeme si tak nevědomky přispívat k poškození vlasů, aniž bychom to věděli.

Co bychom si měli pamatovat o našich vlasech je, že jednotlivé prameny vlasů, bez ohledu na to, jak slabě nebo silně vypadají, jsou ve skutečnosti velmi jemné. Takže za ně nemůžeme jen tak tahat a škubat je, to se neobejde bez toho, aby se zlomili. A my nechceme mít zlomené vlasy, že ne?

Jak tedy správně mýt vlasy?

První věc, kterou byste měli udělat, je pročesat si před mytím vlasy a vyčesat tak staré vlasy, různé chuchvalce a podobně. Vlasy se poté budou snadněji mýt. Vlasy důkladně omyjte pod sprchou.  Pro dosažení co nejlepších výsledků použijte vodu teplou nebo vlažnou. Působením teplé vody se totiž otevře šupinovitá část vlasů (kutikula) a vymyje tak z nich všechny oleje a nečistoty. A poté můžete vlasy opláchnout studenou vodou. Tak se vrstva uzavře. Studená voda také přidá vašim vlasům na lesku.

Opláchněte si tedy vlasy a zbavte se tak všech přípravků, které jste od posledního umytí použili, a to pomocí jemných tahů prstů. Poté si na dlaň nalijte trochu šamponu. Rozetřete ho v rukou a poté jemně vmasírujte do vlasů. Aplikujte šampon na pokožku hlavy, ne na konečky vlasů. Šampon by mohl konečkům způsobit vysušení a tak i jejich oslabení a rozdělení. Také nerozcuchávejte při aplikaci šamponu vaše vlasy po celé hlavě, nebo si je zamotáte. Poté šampon důkladně opláchněte.

Často je nutné umýt vlasy dvakrát až třikrát. Cílem prvního omytí je očistit vlasy od olejů a pevných nečistot (prach), druhé mytí by pak mělo blahodárně působit na naše vlasy a dodat jim potřebné ošetření. Opakujte tedy celý proces, ale s tím rozdílem, že teď necháte šampon působit na vlasech několik minut. Po druhém mytí opláchněte vlasy opravdu důkladně. Pokud to neuděláte, může se stát, že Vás bude hlava nepříjemně svědit.

Chcete-li získat z vlasů přebytečnou vodu, stačí ji z vlasů vymáčknout. Netahejte, ani netrhejte vlasy, protože namočené jsou ještě mnohem citlivější než suché.

Když dostanete z vlasů vodu, použijte nejvhodnější kondicionér pro Váš druh vlasů, po celé délce, nejlépe však 5 cm od pokožky vlasů (aby se pokožka zbytečně rychle nemastila), až ke konečkům. Poté vlasy zabalte do koupací čepice, nebo ručníku, a nechejte kondicionér minimálně 5 minut působit. Za samozřejmost byste měli považovat následné důkladné opláchnutí vlasů teplou vodou.

Máte otázku? Zeptejte se!

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek